Szkolenie Pełnomocników ds. Transferu Technologii

Szkolenie Pełnomocników ds. Transferu Technologii

W dniach 29 i 30 stycznia 2015, w ośrodku Politechniki Łódzkiej w Konopnicy, odbyło się szkolenie dla Pełnomocników ds.transferu technologii PŁ.

 

Pierwszy dzień zajęć prowadził Pan Kamil Bromski z Agencji Rozwoju Innowacji S.A. Jego wystąpienie dotyczyło między innymi:

– Komercjalizacji wiedzy

– Opracowania oferty technologicznej

– Oceny potencjału rynkowego innowacyjnych rozwiązań

– Umówi prawnych w transferze technologii

 

Wciągu drugiego dnia, poszczególne zajęcia prowadziły osoby  związane z transferem technologii na terenie Politechniki Łódzkiej:

– Pani Anna Westrych z Sekcji Transferu Technologii mówiła o uwłaszczeniu naukowców, w świetle nowelizacji Ustawy o Szkolnictwie Wyższy

– Pan Doktor Bartosz Sakowicz, omówił schemat i efekty działania Interdyscyplinarnej Szkoły Innowacji PŁ, w perspektywie rozpoczęcia wkrótce jej nowej edycji.

– Pani Paulina Kosmowska, prezes Centrum Transferu Technologii PŁ, przedstawiła działania Centrum, skupiając się szczególnie na budowaniu przez nie nowoczesnej oferty technologicznej.

– Pan Grzegorz Kierner, kierownik Działu Innowacji i Współpracy z Gospodarką PŁ, mówił o działalności Działu, potrzebie poszerzania wiedzy na temat komercjalizacji wśród pracowników i studentów Politechniki, oraz możliwościach dofinansowania przedsiębiorczości studenckiej.

Na szkoleniu obecny był Pan Profesor Piotr Kula, Prorektor do spraw Innowacji Politechnik Łódzkiej, który mówił o bieżących problemach dotyczące transferu technologii na Politechnice, zachęcając do ich dyskusji.

 

konopnica

 

Udostępnij