Łódzkie promuje start’upy!

Łódzkie promuje start’upy!

logo2

 

 

 

 

 

 

Województwo Łódzkie stawia na innowacyjne pomysły młodych przedsiębiorców dlatego wspiera i zaprasza na największą globalną inicjatywę promującą start up’y.

Już w tym tygodniu w Łodzi odbędzie się Startup Weekend!

 

O WYDARZENIU

W dniach 16-18 stycznia 2015 w Art_Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi odbędzie się druga edycja wydarzenia o azwie„Startup Weeekend Łódź”, które przeznaczone jest dla młodych, innowacyjnych, twórczych i przedsiębiorczych osób,

Startup Weekend to globalna społeczność młodych i aktywnych przedsiębiorców, projektantów, designerów, którzy uczą się od podstaw, jak zakładać start-upy i odnosić sukces w biznesie.
To największa globalna inicjatywa tego typu, dzięki której zorganizowano ponad 400 wydarzeń w 100 państwach na całym świecie.

Wszystkie Startup Weekendy mają ten sam scenariusz: uczestnicy mają możliwość zaprezentować swoje pomysły i poddać je ocenie. Zespoły formują się wokół najciekawszych i najbardziej obiecujących pomysłów. Potem zaczynają się 54 godziny wytężonej pracy: tworzenie modelu biznesowego, kodowanie, projektowanie, prototypowanie i walidacja rynkowa. Punktem kulminacyjnym są prezentacje gotowych do wdrożenia projektów przed doświadczonymi liderami biznesu, którzy są kolejnym źródłem informacji zwrotnej dla zespołu

 

ODBIORCY I ORGANIZATORZY

Startup Weekend jest adresowany głównie dla następujących grup:

  1. pomysłodawców, młodych przedsiębiorców szukających możliwości realizacji swoich projektów („Non-Technical”),
  2. projektantów, specjalistów od użyteczności i designu, którzy chcą pracować twórczo, niezależnie i często uczestniczą w inicjatywach projektowych jako freelancerzy, („Designers”)
  3. programistów i specjalistów od technologii mobilnych i internetowych, którzy uwielbiają nowe wyzwania i rozwiązywanie problemów, dlatego podobnie jak projektanci, często szukają nowych pól do realizacji swoich umiejętności technicznych („Developers”).

Wszystkim uczestniczącym w wydarzeniu towarzyszy jedno hasło „No Talk, All Action”. Nie ma żadnych ograniczeń względem wykształcenia, doświadczenia czy wieku. Wykorzystywany jest naturalny entuzjazm grupowej pracy projektowej nad nowym projektem/pomysłem.

Globalny organizatorem wydarzeń o nazwie Startup Weekend jest amerykańska Kauffman Foundation. Jest to organizacja non-profit z siedzibą w Seattle, USA, ale jej zwolenników i propagatorów można znaleźć
w miastach na wszystkich kontynentach: od Mongolii po RPA, od Londynu po Brazylię uczestnicy biorą udział w weekendowych warsztatach, aby zaprezentować swoje pomysły, utworzyć zespoły i… założyć start-upy.

 

Strona Facebook: https://www.facebook.com/swlodz

Strona wydarzenia: http://www.up.co/communities/poland/lodz/startup-weekend/5138

Strona Facebook: https://www.facebook.com/lodzkieStartupyhttps://www.facebook.com/lodzkie

Udostępnij